واردات الکتروموتور

واردات الکتروموتور از کشور چین.

موتور الکتریکی (به انگلیسی: Electric motor)، نوعی ماشین الکتریکی است که انرژی انرژی الکتریکی را به حرکت (چرخش)؛ انرژی جنبشی، تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت (چرخش) به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. این دو وسیله به‌جز در عملکرد، مشابه یکدیگر هستند. اکثر موتورهای الکتریکی بر اساس الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند که البته کاربردهای خاص (و اندکی) دارند. ایده کلی این است که وقتی که یک رسانای حامل جریان الکتریکی (مانند سیم) در یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر رسانا از سوی میدان وارد می‌شود. در یک موتور استوانه‌ای، چرخانه (روتور) به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که به فاصله‌ای معین از محور چرخانه به آن وارد می‌شود، می‌چرخد.

اغلب موتورهای الکتریکی دوّار هستنند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در یک موتور دوار بخش متحرک (که معمولاً درون موتور است) چرخانه یا روتور و بخش ثابت، ایستانه یا استاتور خوانده می‌شود. موتور شامل آهن‌رباهای الکتریکی است که روی یک قاب سیم‌پیچی شده‌است. گر چه این قاب اغلب آرمیچر خوانده می‌شود، اما این واژه عموماً به غلط بکار می‌رود. در واقع آرمیچر آن بخش از موتور است که به آن ولتاژ اِعمال می‌شود، یا آن بخش از ژنراتور است که در آن ولتاژ ایجاد می‌شود. با توجه به طراحی ماشین، هر یک از چرخانه یا ایستانه می‌توانند آرمیچر باشند.

واردات الکتروموتور از کشور چین.

تعرفه

تعرفه گمرکی تمامی الکتروموتور ، همان هزینه ترخیص این وسیله از گمرک های مربوطه ، برای ورود آن به بازار می‌باشد. که شرکت وارداتی وظیفه دارد کلیه خدمات بازرگانی مانند گرفتن مجوز هایی که مربوط به الکتروموتور است را باید از سازمانهایی بگیرند ، ثبت سفارش الکتروموتور  در اداره گمرک ،ترخیص الکتروموتور  ، حمل و نقل‌های بین المللی ، مشاوره امور گمرکی ،گرفتن مجوز ورود به کشور و خروج از کشور مبدأ ،  تعیین تعرفه الکتروموتور و … را به نحو احسن انجام دهد تا کالا بتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

واردات الکتروموتور

چیزی باید بدانیم این است که تمامی این موتورها  در ردیف  ۸۵۰۱ قرار می‌گیرند که همه‌ی انواع مختلف آن بر اساس قدرت و انرژی ، در ردیف زیرمجموعه ۸۵۰۱ طبقه بندی می‌شوند که بر اساس طبقه بندی  آنها حقوق گمرکی و سود بازرگانی آن و …  حساب می‌شود. مثلا  موتورهایی که تک فاز هستند در زیر ردیف ۸۵۰۱۴۰۹۰ قرار گرفته و حقوق گمرکی آنها پانزده درصد و مالیات ارزش افزوده آن نه درصد می‌باشد.

برای گرفتن مشاوره در خصوص واردات و صادرات لطفا فرم تماس با ما را پر نمائید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *